Kategorie

RÓŻNICA POKOLEŃ


- Nie zapomnij o adresach! – przypomniałam Arturowi, bo w piątek wyjeżdżamy, a szkoda by było, gdyby urwały się kontakty z tak wieloma poznanymi tu ludźmi.

W moim notesie – ulice, numery domów, kody pocztowe, miasta, państwa, telefony i emaile.

W komórce Artura – wyłącznie emaile. A poza tym, jak stwierdziło moje dziecko, po co adresy, skoro i tak wszyscy są na Facebooku.

4c komentarze/y do RÓŻNICA POKOLEŃ

 • koticzka

  Coraz więcej osób się wycofuje z Facebooka z wielu powodów, w tym z racji tego, że po usunięciu konta pozostają tam tak naprawdę liczne ślady, zdjęcia i dane – w archiwach. Kwestia praw autorskich jest ponoć dyskusyjna, usunięcie konta nie likwiduje informacji o nim u innych (dlaczego właściwie miałoby?…), a po dziesiąte ludziom się przestało podobać, że są wystawieni – czy wręcz obnażeni wobec nieznajomych i nie mają kontroli nad tym, kto się z nimi zapoznaje – jednostronnie.Informacje są naturalnie powszechnie wykozystywane w celach komercyjnych itd. Powtarza się historia z naszą-klasą, tylko chyba w gorszym stylu…

 • Ainka

  Ja bym powiedziala ze nk jest w gorszym stylu… Znam wiele ludzi ktorzy uciekaja z nk na fb wlasnie. NK ma gorsza slawe.

 • katkasiek ( katkasiek.mylog.pl )

  Postęp ma swoją cenę.
  A różnica pokoleń… no cóż… nie da sie zaprzeczyć. Ale ja też jakoś już wolę mejle niż normalny adres.

 • galwados.blog.pl

  maile mailami; wygodne, WSZĘDZIEDOSTĘPNE, szybkie…
  jednak nie ma to jak dostać pocztówkę z wakacji-jakoś tak jest inaczej, przyjemniej i czarowniej niż maila ze zdjęciem z pozdrowieniami znad morza… Przypomina mi się Niemen „od twoich listów pachniało w sieni”… ja do dziś mam od zaszłych czasów kajecik z adresami – z rozmazanym od czasu atramentem, tu i ówdzie rozdarty, gdzie indziej doklejony. Jest magiczny :)

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>