Kategorie

SAMOCZYSZCZENIE

 Postanowiłam użyć dzisiaj magicznego przycisku w piekarniku - SAMOCZYSZCZENIE. Takie cudo, że się włącza, piekarnik się nagrzewa do 500 stopni, resztki tłuszczu, które przywarły i za nic nie chcą dać się wyczyścic szmatką, spalają się, i wystarczy potem tylk zetrzeć popiołek i piekarnik lśni. Przerażało nas to 500 stopni, więc nigdy dotąd się nie odważyliśmy, ale dzisiaj postanowiłam być dzielna i wcisnęłam ten przycisk. Po chwili rozległ się z kuchni dziwny, głuchy dźwięk. Takie pyknięcie. Sprawdziałm czy coś nie spadło może, ale nie, wszystko było na swoim miejscu, a piekarnik się samooczyszał.

 Faktycznie – po godzinie błyszczał, jak nowy. Starłam popioły i przetarłam szybę od wewnątrz, taka podwójną. I jak się zapewne domyślacie, to pyknęła szyba. Pękła znaczy. Albo więc bajer z samooczyszczaniem nie jest dopracowany, albo ta szyba coś nie halo.

 Nic to, nie takie problemy się rozwiązywało. Przecież mam wszystkie gwarancje i rachunki, bo sprzęty były kupione rok temu. 

 Po przekopaniu domu i biura znalazłam wszystkie rachunki. Oczywiście oprócz tego od piekarnika. Samozniknął. Karta gwarancyjna jest nieważna bez dowodu zakupu, ale to i tak nie ma znaczenia, bo "elementy szklane nie podlegają gwarancji".

 Mam tylko nadzieję, że dodzwonię sie jutro do serwisu, miły pan serwisant będzie miał tę szybę i chętnie przyjedzie szybko mi ją wymienić. Jutro z podróży wraca Rafał, który zawsze mówił, żeby nie ruszać tego guzika, bo licho nie śpi. Może się uda wymienić ją zanim wróci i wówczas złożę tylko samokrytykę połączoną za samouwielbieniem, że jestem taką dzielną i zaradną kobietą, która szybko rowiązała problem samodestrukcyjnego piekarnika.

 Obawiam się jednak, że życie nie jest aż tak piękne. 

 Pójdę więc się samooczyścić do jaccuzi. Korci mnie, żeby wlać sobie płyn do kąpieli, choć Rafał ostrzegał, że to się może źle skończyć, ale co on tam wie.

2c komentarze/y do SAMOCZYSZCZENIE

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>